گیربکس ها - رسانه مجازی نیلسو

گیربکس ها

گیربکس های سنکرونیزه و غیر سنکرونیزه چه تفاوتی باهم دارند ؟

  • توسط هیئت تحریریه
6 scaled - گیربکس ها

گیربکس ها در خودرو های سبک و چه در انواع خودرو های سنگین، از نظر شکل تعویض دنده یکی بوده و به دو دسته اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند که حال ممکن است بسته به تکنولوژی گیربکس اتوماتیک، قابلیت تعویض دنده به صورت دستی نیز در آن گنجانده شده باشد. اما گیربکس های دستی امروزه در خودرو های سنگین به دو دسته سنکرونیزه و غیر سنکرونیزه تقسیم بندی می شوند و اتوماتیک ها نیز از نوع تکنولوژی کاری، یا دارای توربین و مبدل گشتاور هستند و یا از سری AMT که در واقع گیربکس هایی دستی اتوماتیک شده اند.

گیربکس های سنکرونیزه :
در این گیربکس های، همه چرخ دنده های موجود در گیربکس فارغ از این که در حال دریافت و انتقال نیرو و گشتاور هستند و یا نه، در حال چرخش و حرکت خواهند بود. این چرخش و حرکت آزادانه است و در صورت درگیری، به دریافت و انتقال نیرو نیز منجر می شود. در این حالت برای تعویض دنده، فقط کافی است تا دور چرخ دنده ها با هم یکی شود تا در این صورت درگیری دو دنده به آرامی صورت بگیرد. برای همسان سازی سرعت دو دنده در گیربکس های غیر سنکرونیزه، از دو بار کلاچ گیری استفاده می شود. اما در گیربکس های سنکرونیزه برای حذف این عمل از دنده برنجی ها استفاده خواهد شد. برنج آلیاژی نرم است و این نرمی باعث می شود تا هم تعویض دنده راحت تر صورت گیرد و هم درصد ساییده شدن و خورده شدن دنده های اصلی که قیمت بالاتری دارند، کاهش یابد. طرز کار این روش انتقال قدرت را می توان به طور ساده این گونه بیان کرد که فرض می کنیم که در گیربکس دو محور داریم که یکی قدرت را به سمت چرخ ها منتقل می کند و دیگری قدرت را از موتور می گیرد. حال قرار است تا دنده ای که بر روی محور متصل به چرخ ها قرار دارد با دنده ای که روی محور مرتبط با موتور است درگیر شود. پس با حرکت دسته دنده، ابتدا برنجی به دنده اصلی متصل می شود و با آن درگیر شده و به سرعت یکسان با آن می رسد. افزایش سرعت دنده برنجی باعث افزایش سرعت کل مجموعه دنده مورد نظر می شود و به این صورت دنده ای که بر روی محور مرتبط با چرخ ها قرار دارد نیز، به سرعتی برابر با دنده ای که نیرو را از موتور دریافت می کند، می رسد. به این ترتیب سرعت هر دو دنده هماهنگ یا سنکرونیزه شده است و به راحتی باهم درگیری می شوند. به همین خاطر است که در گیربکس ها، خرابی دنده برنجی باعث درگیری سخت دنده ها شده و نیاز است تا دو بار کلاچ بگیریم.

1 9 1024x1024 - گیربکس ها
عکس 1 : دنده برنجی ها کار اتصال اولیه دنده ها را با یکدیگر در گیربکس انجام می دهند.
2 8 1024x768 - گیربکس ها
عکس 2 : بالا یک محور از گیربکس سنکرونیزه و پایین همان محور در یک گیربکس غیر سنکرونیزه.

گیربکس های غیر سنکرونیزه :
گیربکس های غیر سنکرونیزه هنوز هم در بسیاری از خودرو های سنگین استفاده می شود و تعویض دنده سخت تر آن ها اصلا به معنی منسوخ شدن این گیربکس ها نیست. درگیری دنده ها در گیربکس های غیر سنکرونیزه با صدایی همراه است که ناشی از درگیری دنده ها بوده و به همین خاطر به این گیربکس ها crash box نیز گفته می شود. در این گیربکس ها، درگیری دنده ها با قلق و روش خاصی انجام می شود که این کار، دو کلاچه تعویض کردن دنده نام دارد.

در واقع برای تعویض دنده باید راننده یک بار کلاچ گیری کند تا دنده را به حالت خلاص ببرد تا دنده ای که روی محور مرتبط با چرخ ها است، با دنده ای که روی محور مرتبط با موتور است به سرعت نسبتا یکسانی برسند و سپس راننده دوباره کلاچ گیری کرده و دنده را جا بزند. اما تعویض دنده در این گیربکس ها آن چنان هم سخت نیست طوری که بسیاری از رانندگان ماهر حتی بدون کلاچ نیز اقدام به تعویض دنده ها کنند.

گیربکس های غیر سنکرونیزه ساده تر از نمونه های سنکرونیزه هستند و به همین خاطر برای خودرو های سنگین که تحت فشار بالایی کار می کنند، مناسب تر است. این سادگی باعث کاهش هزینه های طراحی و تولید و از طرفی تعمیر و نگهداری نیز می شود.

3 10 1024x673 - گیربکس ها
عکس 3 : یک گیربکس غیر سنکرونیزه، ساده تر از گیربکس سنکرونیزه هست که به همین علت هزینه و استهلاک کمتری نیز دارد.
4 8 - گیربکس ها
عکس 4 : گیربکس کمک در خودرو های دو دیفرانسیل، یکی از بهترین مثال ها برای گیربکس غیر سنکرونیزه است.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer