گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک - رسانه مجازی نیلسو

گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

  • توسط هیئت تحریریه
7 2 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

جعبه دنده های خودکار برای افزایش لذت رانندگی و رهاورد های دیگری عرضه شدند، اما تکنولوژی بالا تر آن ها و خدمات و تعمیرات سخت ترشان باعث شدند تا در همه جای دنیا فراگیر نشوند. در عوض سیستم هایی به دنیا آمدند که باعث می شدند تا جعبه دنده های دستی، کمی به دنیای گیربکس های خودکار نزدیک شوند که کلاچ برقی و سیستم AMT از آن دست نوآوری ها هستند. این سامانه ها قیمت کم یک گیربکس دستی را با عملکردی نزدیک به خودکار همراه کرده اند.

نزدیک شدن به جعبه دنده های خودکار :
همان طور که می دانیم اساس جعبه دنده های خودکار بر اساس نیروی سیال و قسمت های خاص آن مثل مبدل گشتاور و … کار می کند که در کنار داشتن مزایای فراوان، مشکلاتی نیز دارد. در این گونه مواقع برای افزایش تنوع و راحتی رانندگی، سامانه هایی مثل کلاچ برقی و یا سیستم انتقال قدرت AMT ظهور پیدا می کنند. عبارت AMT برگرفته از نام کامل این سیستم است که Automated Manual Transmission نام دارد و به گیربکس دستی با قابلیت تعویض خودکار و اتوماتیک اشاره می کند. به این معنی که یک گیربکس دستی به نوعی به یک نمونه خودکار و هوشمند تبدیل شده است. در واقع گیربکس های AMT نوعی از گیربکس های خودکار محسوب می شوند که فاقد قطعاتی مثل مبدل گشتاور بوده و پیچیدگی های آن ها را ندارد.

1 4 1024x766 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

سیستم انتقال قدرت AMT چه فرقی با خودکار و دستی دارد؟ :
اول از همه باید اعتراف کرد که لذت رانندگی با یک جعبه دنده خودکار هیچ وقت به پای یک نمونه دستی نخواهد رسید و از طرفی راحتی رانندگی نیز  در مدل های تمام خودکار است. اما گاهی مواقع با حذف یک عامل بزرگ یعنی کلاچ و پدال گیری آن، می توان با کم کردن این خستگی از روی پا خصوصا در ترافیک های سنگین، تا حدودی حس رانندگی با یک جعبه خودکار را شبیه سازی کرد. در سیستم های کلاچ برقی، فقط یک موتور الکتریکی که در ارتباط با دور موتور و دریچه گاز و … است، کار گرفتن پدال را با یک ساختار مکانیکی ساده انجام می دهد به نحوی که اگر پدال کلاچ را نگاه کنیم، بالا و پاین رفتن آن را می بینیم. در سیستم گیربکس AMT کلا عمل کلاچ گیری از اختیار راننده خارج است و این کار توسط گیربکس انجام می شود. در واقع هیچ پدال کلاچی وجود ندارد ولی سیستم کلاچ در جای خود باقی است و کلاچ گرفتن با کمک ابزارهای مربوطه و به کمک موتورهای الکتریکی انجام می شود. از دیگر تفاوت های این دو سیستم در این است که هر چند خود راننده نیز می تواند اقدام به تعویض دنده کند، اما در نوع کلاچ برقی، دسته دنده شکل همان نوع قدیمی است با این تفاوت که یک دکمه در کنار آن برای زمان تحریک کردن موتور الکتریکی برای کلاچ گیری تعبیه شده است. در سیستم گیربکس AMT راننده می تواند همانند بسیاری از انواع گیربکس های خودکار و با حرکت دادن دسته دنده، اقدام به تعویض دنده به دلخواهد خود نیز نماید.

2 18 1024x576 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک
3 21 1024x682 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

عملکرد جعبه دنده AMT چگونه است؟ :
در این نوع جعبه دنده، مجموعه کلاچ و دیسک و صفحه سر جای خود باقی است، اما در عوض کلاچ گیری و تشخیص زمان تعویض دنده بر عهده یک سیستم الکتریکی است که بر اساس فاکتور های دریافتی از چند قسمت عمل می کند. همان طور که گفته شد، پدال کلاچ وجود ندارد و دسته دنده نیز کاملا شبیه به دسته دنده در گیربکس های خودکار است. کامپیوتر این سیستم نیز همانند دیگر مدل های گیربکس خودکار، TCU نام دارد که بر اساس داده های دریافتی می تواند زمان و سرعت تعویض دنده را تعیین کند. این کار بر اساس وایش رفتار راننده و نحوه رانندگی و چگونگی دور گرفتن پیشرانه انجام می شود. ضمن اینکه در صورت امکان انتخاب نوع برنامه رانندگی مثل حالت های اسپرت، راحت، نرمال، سوپر اسپرت و… نیز در چگونگی تعویض دنده موثر است.
در این سیستم معمولا دسته دنده ها عملکردی شبیه به هم دارند. وضعیت N برای زمان خلاص بودن، وضعیت R برای دنده عقب رفتن و D برای حرکت رو به جلو است. ضمن اینکه معمولا وضعیت M با دو علامت مثبت و منفی برای تعویض دنده توسط راننده در نظر گرفته می شود. چگونگی تعویض دنده مثل گیربکس های دستی است با این تفاوت که به دستور TCU و با کمک موتورهای الکتریکی انجام می شود. در واقع فرض کنیم که یک موتور برای حرکت دادن لیور دنده و یک موتور برای گرفتن و رها کردن پدال کلاچ است.

4 17 1024x768 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک
5 12 1024x679 - گیربکس AMT، ترکیبی از دستی و اتوماتیک

نکاتی در مورد جعبه دنده های AMT :

کیت AMT می تواند روی هر نوع جعبه دنده دستی و هر نوع خودرویی نصب شود.

در گیربکس های AMT برخلاف دیگر گیربکس های خودکار، مجموعه کلاچ حذف نمی شود و فقط پدال کلاچ از داخل کابین برداشته شده است.

یک گیربکس دستی را می توان با کمک کیت های موجود به صورت AMT تبدیل کرد اما چندان اقتصادی و فنی نیست.

30 درصد خودرو های فروخته شده در هند دارای این سامانه هستند و یکی از بزرگ ترین تولید کننده های این سیستم شرکت مگنت مارلی ایتالیا است.

این کیت باعث می شود تا حدود 10 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی شود.

با این سیستم عمر جعبه دنده نیز به خاطر حذف اشتباهات در تعویض دنده ها، بیشتر می شود.

گیربکس های AMT چون پیچیدگی کمتری دارند، از نمونه های اتوماتیک رایج کم هزینه تر هستند.

با این نوع انتقال قدرت، راننده نیز می تواند به دلخواه خود اقدام به تعویض دنده کند.

 شرکت های بزرگی از این سیستم انتقال قدرت استفاده می کنند. حتی این گیربکس کاربرد بسیار زیادی در خودرهای سنگین دارد.

 یک نمایشگر در داخل پشت آمپر، وضعیت دنده درگیر را نماش می دهد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer