11 راه برای کاهش میزان مصرف شبکه‌های اجتماعی - رسانه مجازی نیلسو

11 راه برای کاهش میزان مصرف شبکه‌های اجتماعی

می‌خواهید دیده شوید، شنیده شوید و ارتباط داشته باشید و در نتیجه برای برند خود شبکه بسازید اما در برخی موارد، رسانه‌های اجتماعی زندگی شما را به شکلی که فکرش را هم نمی‌کردید، تلف می‌کنند.

  • توسط مونا محمدنژاد
social media - 11 راه برای کاهش میزان مصرف شبکه‌های اجتماعی

فکر کنید در هفته گذشته چقدر در شبکه‌های اجتماعی وقت صرف کرده‌اید؟

یک ساعت؟ دو؟ سه یا بیشتر؟ مطمئن نیستم؟ اگر دقیق نمی‌دانید، به احتمال زیاد بیشتر وقت خود را صرف گذراندن در آن‌ها می‌کنید. در جایگاه یک استراتژیست تبلیغات فیس‌بوک، تلاش می‌کنم که شبکه اجتماعی مانند فیس‌بوک بسیار پرمخاطب باشد، ولی در این مقاله، هدف من کمک به کاهش زمان به‌هدررفته در رسانه‌های اجتماعی است. چه عجیب؟!

بیشتر بخوانید:

به همین دلیل از نظر من، 11 روش کاربردی بسیار جذاب برای صرف زمان کمتری در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد!

1. کاهش احتمال وارد شدن به رسانه مجازی

در ابتدا، بهترین راه برای کاهش دسترسی به شبکه‌های اجتماعی، جلوگیری از ورود مدام است. برای این کار، باید هرگونه اعلان نرم‌افزار را غیرفعال کنید؛ بر این اساس، فقط وقتی وارد حساب کاربری خود شدید، هشدارها را مشاهده می‌کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنم اعلان‌ها را در داخل هر نرم‌افزار غیرفعال کنید.

برنامه‌های را برای کمک به تمرکز بر آنچه برای شما مهم است، نصب کنید؛ مثلاً، در فیس‌بوک به‌طور خاص، سعی کنید Newsfeed Eradicator Chrome را برای جلوگیری از ورود اعلان‌های خبری در دسکتاپ نصب کنید.

2017 11 17 36085 1510900861. large 1024x685 - 11 راه برای کاهش میزان مصرف شبکه‌های اجتماعی

هر نرم‌افزاری را که برای رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، حذف کنید. حتی اگر فقط برای مدتی کوتاه باشد، حذف برنامه‌ها و اعلان‌های غیرضروری می‌تواند به کنترل زمان صرف‌شده در شبکه‌های اجتماعی کمک کند.

2. فقط دوبار در روز چک کنید

این راه ممکن است سخت باشد، اما به‌هرحال سعی کنید آن را امتحان کنید! و در این دوبار فقط به بررسی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود بپردازید (نه مکالمات شخصی)؛ دو بار در روز – ترجیحاً یکبار در صبح / اوایل بعدازظهر و یک‌بار شب.

در طول روز به شبکه‌های اجتماعی وارد نشوید. در عوض، زمان خاصی را برای این کار مشخص کنید. این کار به شما فرصتی برای انجام وظایف و اهداف مهم‌تر می‌دهد.

3. برای خود محدودیت زمانی ایجاد کنید

با درنظرگرفتن نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی مختلف، زمان محدودی به هر شبکه اختصاص بدهید. این مقدار می‌تواند هر روز بین 10 تا 20 دقیقه باشد، اما لازم نیست بیشتر از آن زمان صرف کنید. ممکن است فکر کنید این زمان برای شما کافی نیست. فکر می‌کنید شبکه‌های اجتماعی را برای همیشه از دست داده‌اید، اما این تصور به این دلیل است که دائماً در حال پیمایش و کنترل آن‌ها هستید.

محدودکردن زمان خودتان یک آزمایش نهایی است تا ببینید آیا آماده هستید زمان کمتری در شبکه‌های اجتماعی صرف کنید، بنابراین نگران نباشید اگر در یک روز نتوانید آن را انجام دهید، ناامید نشوید! فقط زمان خود را پیگیری و کم‌کم استفاده از زمانبندی موردنظر خود را کوتاه‌تر کنید.

4. از تقویم رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

همان‌طور که برای پیگیری قرارملاقات‌های مهم در کسب‌وکارتان یک تقویم دارید، باید یک برنامه برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشید.

لازم نیست چندان رؤیایی باشد بلکه می‌تواند برنامه ساده مثل Word  یا صفحه گسترده گوگل درایو (Google Drive) باشد. اما این برنامه‌ریزی باید کانال‌های شما و آنچه در هر روز می‌بینید و انجام می‌دهید را شامل شود.

darren social media 1024x768 - 11 راه برای کاهش میزان مصرف شبکه‌های اجتماعی

برای مثال، اگر می‌خواهید سه‌بار در روز توئیت کنید، باید نوع محتوای شما برای اشتراک‌گذاری مشخص شود. توئیتر یکی از نرم‌افزارهایی است که می‌توانید در آن ری‌توئیت (RTs) کنید؛ یعنی مطلبی را دوباره به اشتراک بگذارید، بنابراین می‌توانید این را به استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود اضافه کنید.

به همین دلیل، یک تقویم برای استفاده شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار عالی باشد و همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه رسانه‌های اجتماعی سفارشی برای هر نرم‌افزار ارائه دهید. همچنین زمان شما را سازماندهی می‌کند، زیرا مجبور نیستید فکر کنید چه چیزی را باید هر روز پست کنید.

با درنظرگرفتن همه کارهای از پیش‌تعیین‌شده می‌توانید زمان کمتری در شبکه‌های اجتماعی صرف کنید!

5. ابزارهای زمانبندی رسانه‌های اجتماعی را امتحان کنید

با استفاده از یک تقویم برای رسانه‌های اجتماعی، شما می‌دانید که هر روز چه خبر است. در ادامه، به جای آنکه هرچند ساعت چند بار برای پست‌های خود برنامه‌ریزی کنید، با به‌کاربردن ابزارهای جانبی شبکه‌های اجتماعی بیشتر صرفه‌جویی کنید. بعضی از این ابزارهای برنامه‌ریزی شبکه‌های اجتماعی عبارت‌ا‌ند از: Tailwind برای Pinterest و Post Planner برای فیس‌بوک و توئیتر.

هریک از این ابزارها همه‌چیز را سازماندهی می‌کنند و با کمک این ابزارها، من فقط یک یا دو ساعت در ابتدای هفته صرف برنامه‌ریزی می‌کنم!

برخی از گزینه‌های دیگر برای برنامه‌های زمانبندی عبارت‌اند از: Hootsuite، Buffer و Planoly، اما شما می‌توانید از هر برنامه زمانبندی که برای‌تان راحت‌تر است، استفاده کنید.

6. لیست کنونی را نگه دارید

یک کپی از هشتگ‌هایی که مربوط به کسب‌وکار شماست، در برنامه‌ریزی خود نگه دارید. (این واقعاً فقط مربوط به توئیتر، اینستاگرام و درحال‌حاضر Pinterest است، اما سایر نرم‌افزارها ممکن است این قابلیت را در آینده اضافه کنند.) همیشه راحت نیست که هشتگ‌های موردعلاقه خود را به یاد داشته باشید یا آن‌هایی که بیشترین جذابیت را داشته باشند، بنابراین داشتن فهرست واقعاً مفید است.

این نیز یک ایده عالی به‌منظور داشتن یک مجموعه متمرکز از لینک پست‌هایی است که از خواندن آن‌ها لذت می‌برید یا ویدئوهایی که دوست دارید یا شاید بخواهید بعداً در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

می‌توانید این فهرست را در تلفن خود نگه دارید، با استفاده از یک ابزار نشانه‌گذاری مانند Pocket یا یک ابزار مدیریت مانند Asana. به‌این‌ترتیب، اگر شما فراموش کنید، این‌ها همه نوشته و برای شما ذخیره شده‌اند!

7. میزان ایجاد محتوا و گرافیک

می‌توانید زمان زیادی را در رسانه‌های اجتماعی با صرفه‌جویی در حجم و ایجاد محتوا در یک زمان صرفه‌جویی کنید؛ به‌ویژه اگر گرافیک شبکه‌های اجتماعی خود را ایجاد کنید.

به جای ایجاد گرافیک برای پست‌های وبلاگ، نقل‌قول‌ها و عکس‌های تصادفی شبکه‌های اجتماعی به دلیل اینکه به آن‌ها نیاز دارید، یکباره مقداری از آن‌ها را تولید کنید.

یکبار در هفته (یا حتی چندبار در ماه) را انتخاب کنید تا همه محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را مرتب کرده و گرافیک یا تصویرنوشته‌ها را ایجاد کنید. سپس، زمان مناسب انتشار آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید این کار را بسیار مؤثرتر انجام دهید و زمان کمتری در شبکه‌های اجتماعی صرف کنید.

8. برنامه‌ریزی انبوه برای همه‌چیز

در زمینه برنامه‌ریزی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی روش دیگر این است که این کار را به‌صورت انبوه انجام دهید تا در زمان صرفه‌جویی کنید. سعی کنید همه پست‌های خود را یکباره زمانبندی کنید!

اگر از یکی از ابزار شبکه‌های اجتماعی مانند یکی از موارد مذکور استفاده کنید، می‌توانید مطالب خود را هفته‌ها پیش از زمان مقرر مشاهده کنید. وقتی در این زمینه برنامه‌ریزی کاملی داشته باشید برای جنبه‌های مختلف کسب‌وکار و زندگی خود وقت بیشتری خواهید داشت.

9. تنظیم پست‌های تکراری

یکی دیگر از راه‌های عالی برای صرف زمان کم در شبکه‌های اجتماعی، داشتن پست‌های تکراری است! اگر پست‌های وبلاگ یا رویدادهای همیشه‌سبز (به این معنا که مطلب بر اساس زمان و از فصل به فصل اهمیت خود را از دست نمی‌دهد و مثل یک درخت کاج همواره سبز می‌ماند. درواقع می‌توان گفت این نوع محتوا، همیشه قابل‌استفاده برای وبلاگ و مخاطب است) را به‌عنوان محتوای تکراری تنظیم کنید.

این راهی مناسب برای بالا بردن بازدیدهاست و بهترین قسمت آن این است که فقط باید آن‌ها را یک‌بار اضافه کنید!

10. به یک دستیار ارجاع دهید

اگر برای انجام هریک از راهنمایی‌های بالا وقت نداشته باشید، کسی را برای مدیریت حساب‌های شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب‌وکار خود استخدام کنید. برای اینکه بدانید شبکه‌های اجتماعی چگونه کار می‌کنند و اهداف شما چیست، گاهی اوقات وقت نخواهید داشت. در چنین شرایطی داشتن فرآیندی مناسب، از قبیل تقویم و استراتژی شبکه‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی به‌صورت انبوه می‌تواند برای برون‌سپاری این کار بسیار مفید باشد.

اطمینان حاصل کنید شخصی را که استخدام کرده‌اید به اهدافی که دنبال می‌کنید و به استراتژی شخصی شما پایبند است!

11. نگه‌داشتن رسانه‌های اجتماعی در چشم‌انداز

در پایان، شبکه‌های اجتماعی همه‌چیز نیستند. مطمئناً، حضور در شبکه‌های اجتماعی در هر کسب‌وکار مهم است، اما چیزهای مهم‌تر دیگری وجود دارد! به‌علاوه، شبکه‌های اجتماعی دائماً در حال تغییر هستند که این مسئله می‌تواند به یک دردسر بزرگ تبدیل شود.

انجام این راه‌ها حتی اگر به‌صورت کامل به آن‌ها پایبند نباشیم موفقیت به حساب می‌آید. مهم‌ترین مسئله این است که این کار را انجام داده‌اید و همچنان با مخاطبان خود هم در ارتباط هستید!

منبع: monicalouie

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

۱ دیدگاه

  1. بعضی راه حل هاش عملی نیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer