15 اشتباه رایج در راندن و نگهداری خودرو - رسانه مجازی نیلسو

15 اشتباه رایج در راندن و نگهداری خودرو

لطفا این عادت‌ها را کنار بگذارید

  • توسط مجید رقیبی
نگهداری از خودرو

برای اینکه بتوانید به نحو احسن از خودرو شخصی خود نگهداری کنید، لازم نیست حتما یک مکانیک حرفه‌ای باشید. فقط کافی است حواستان جمع باشد و از زیر کار در رو نباشید. متاسفانه خیلی‌ها حتی ساده‌ترین و پیش‌پا افتاده‌ترین دستورالعمل‌ها را نیز نادیده می‌گیرند و بعضی‌ها هم آگاهی لازم را ندارند. پس اگر می‌خواهید جزء این دسته از افراد نباشید، بخوانید تا با رایج‌ترین اشتباهات در راندن و نگهداری از خودرو آشنا شوید. شاید شما هم نادانشته این اشتباهات را انجام می‌دهید.

تنظیم نکردن باد تایرها

باد لاستیک
تنظیم نبودن باد تایرها موجب ساییدگی نامتقارن و افت کیفیت سواری می‌شود

شاید در نگاه اول، تنظیم نبودن باد تایرها چندان هم زیان‌بار به نظر نیاید، اما در گذر زمان، هزینه‌های نگهداری از خودرو را افزایش می‌دهد. زیان حاصل از تنظیم نبودن باد تایرها تنها به تایرها محدود نبوده، بخش‌ها و اجزای دیگر خودرو را نیز در بر خواهد گرفت. باد کم تایرها موجب اعمال فشار مضاعف بر روی پیشرانه شده، افزایش مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت. در ضمن، باد کم موجل ساییدگی نامتقارن تایرها می‌شود. باد بیش از حد تایرها نیز موجب کاهش چسبندگی آنها به سطح مسیر و انتقال بیشتر تکان‌ها و ضربان ناشی از ناهمواری‌ها مسیر به کابین و سرنشینان می‌شود.

شتاب‌گیری و ترمز گرفتن ناگهانی

شاید شتاب‌گیری‌های سریع، بسیار هیجان‌انگیز باشد و مثلا بتوان با این کار، بار روانی حاصل از ترافیک و بعضی راننده‌ها را کاهش داد اما با این کار، به کاهش عمر برخی اجزای حیاتی خودرو و در نتیجه، افزایش هزینه‌های نگهداری کمک خواهید کرد. شتاب‌گیری‌های سریع معمولا با ترمز گرفتن های آنی نیز همراه هستند و این، در کنار پیشرانه، به مجموعه ترمزها نیز آسیب می‌رساند.

استفاده مداوم از ترمزها در سرپایینی

در ادامه بحث عادات آسیب‌رسان به مجموعه ترمزها، باید به استفاده مداوم از ترمزها در هنگام حرکت در سرازیری به منظور جلوگیری از سرعت گرفتن خودرو اشاره کرد. این عادت منجر به تولید گرمای بیش از حد در لنت‌ها به دلیل استحکاک طولانی‌مدت می‌شود و بد نیست بدانید در صورتی که این گرما از یک حد مشخص فراتر برود، معمولا موجب تاب برداشتن اجزای مجموعه ترمز می‌شود. اگر می‌خواهید در سرازیری‌ها، سرعت پایین را حفظ کنید، کافی است با دنده پایین‌تر یا به اصطلاح، دنده سنگین برانید.

ترمز گرفتن های شدید در فواصل کوتاه

اگر دوست‌دارید زود به زود لنت ترمز عوض کنید و یا مجموعه ترمز را بصورت اساسی پیاده کنید، کافی است عادت ترمز گرفتن شدید در فواصل کوتاه را پیش بگیرید! اگر می‌دانید که مثلا 100 متر جلوتر باید متوقف شوید، می‌توانید کمی زودتر از سرعت خود بکاهید؛ با تکرار ترمز گرفتن های شدید در فواصل کوتاه، فقط به اعمال فشار بیش از حد بر روی مجموعه ترمزها و کاهش عمر مفید اجزا کمک می‌کنید.

پارک کردن خودرو زیر نور خورشید

آفتاب سوز شدن خودرو
پارک خودرو در زیر نور خورشید برای طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های بسیاری به همراه داشته باشد

کابین خودروها به نوعی ساخته نمی‌شود که از پس تابش بی‌وقفه نور خورشید برآید. به بیان ساده‌تر، خودرو شخصی را جایی پارک نکنید که برای طولانی‌مدت در معرض تابش نور خورشید قرار گیرد چراکه اگر این روال، به عادت تبدیل شود، موجب آسیب‌هایی نظیر ترک خوردن داشبورد، رنگ‌پریدگی اجزا و پوسیدگی زودتر از موعد پوشش صندلی‌ها و رودری‌ها می‌شود. اگر امکان داشت، همیشه خودرو را در سایه پارک کنید و سعی کنید یا کاور مناسب برای خودرو تهیه کنید و یا سایبان برای شیشه‌ها.

فرار از بازدیدهای دوره‌ای

بازدیدهای دوره‌ای، کم هزینه‌بردار نیستند اما مشکل اینجاست که اگر از این زیر این بازدیدها، شانه خالی کنید، متحمل هزینه‌های گزافی خواهید شد که حتی روحتان نیز از آنها خبر ندارند. برای مثال اگر شمع و وایر، و یا فیلتر سوخت دارای مشکل باشد، ممکن است متوجه نشوید اما همین اجزای معیوب ممکن است موجب لرزش پیشرانه، بد کار کردن آن و حتی از کار افتادن موتور شوند. تداوم این قبیل مشکلات می‌تواند به مشکلات اساسی‌تر نیز دامن بزند. پس از بازدیدهای دوره‌ای فراری نباشید.

حمل داشتن بار غیر ضروری

3 1024x683 - 15 اشتباه رایج در راندن و نگهداری خودرو
همراه داشتن بار غیرضروری می‌تواند به اعمال فشار مضاعف به مجموعه محرکه و فنربندی بیانجامد

اینکه همراه داشتن بار سنگین تاثیر چشمگیری در کاهش عملکرد بهینه پیشرانه و خودرو دارد، بحثی نیست اما خیلی‌ها فکر می‌کنند همراه داشتن بار سبک، حتی اگر غیرضروری هم باشد، تاثیری در عملکرد خودرو ندارد. بد نیست هر چند وقت یک بار گوشه و کنار خودرو را بگردید تا مبادا با انباشت همین اقلام غیرضروری، بار اضافه بر روی خودرو اعمال کنید. بار اضافه می‌تواند به خرابی زودهنگام لنت‌های ترمز و اعمال فشار بیشتر بر روی مجموعه محرکه و فنربندی بیانجامد. افزایش مصرف سوخت نیز از نتایج همراه داشتن بار اضافه است.

گاز در جا دادن به موتوری که هنوز گرم نشده

بسیار مهم است که صبح‌ها، حتی شده برای چند لحظه، اجازه گرم شدن را به موتور بدهیم و بعد شروع به حرکت بکنیم. اما مشکل این است که بعضی‌ها فکر می‌کنند با گاز در جا دادن به موتور می‌توان به سریع‌تر گرم شدن آن کمک کرد. شاید این عادت در ظاهر بی‌ضرر باشد اما در طولانی مدت، آسیب‌های جدی به موتور می‌رساند. دلیل هم این که در هنگام سرد بودن موتور، روغن آنطور که باید در موتور جریان ندارد و با گاز در جا دادن در حالت سرد، اجزا را مجبو می‌کنید بدون روغن‌کاری مناسب کار کنند. و این در صورت تکرار می‌تواند آسیب جدی به آنها برساند.

نَشُستن خودرو در فواصل معین

شستشوی خودرو
لطفا خودروتان را بشویید!

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که کلا میانه‌ای با شستن و تمیز نگه داشتن خودرو ندارند، باید بدانید ناخواسته در حال آسیب رساندن به خودروتان هستید. شاید این روند آسیب رساندن، بسیار کُند باشد و به چشم نیاید اما بطور مشخص در طولانی مدت هزینه روی دستتان خواهد گذاشت. گرد و خاکی که به مرور زمان بر روی خودرو می‌نشیند، در صورتی که پاک نشود، به رنگ و بدنه آسیب می‌رساند.

خالی نگه داشتن باک بنزین

اگر زود به زود پمپ بنزین بروید و در بنزین زدن، زیاد خساست به خرج ندهید، آسیب کمتری به خودرو خواهید زد. شاید فکر کنید با کم بنزین زدن و تقریبا خالی نگه داشتن باک، وزن خودرو را کاهش می‌دهید و به نوعی بار اضافه بر روی آن وارد نمی‌کنید اما این عادت می‌تواند به پمپ سوخت خودرو آسیب بزند. اکثر پمپ‌های سوخت طوری طراحی می‌شوند که با شناور ماندن درون سوخت، خُنک شوند اما در صورتی که مدام باک در حالت تقریبا خالی باشد، دیر یا زود مجبور به تعویض پمپ سوخت خواهید شد که کم‌هزینه هم نیست. در صورتی که خُنک‌سازی پمپ سوخت بصورت بهینه صورت نگیرد، داغ می‌کند و ممکن است سریع‌تر خراب شود.

اشتباه جا زدن دنده

مخصوصا در گیربکس‌های دستی، اشتباه جا زدن دنده (دو دنده بالاتر یا دو دنده پایین‌تر) به دفعات اتفاق می‌افتد اما اگر می‌خواهید از عمر مفید موتور، گیربکس و در کل، مجموعه محرکه کم نشود، در هنگام جا زدن دنده دقت کافی را داشته باشید. همین مورد در معکوس کشیدن های مداوم نیز صدق می‌کند پس سعی کنید این موارد، به عادت تبدیل نشوند چون عادتی هزینه‌بر بشمار می‌آیند.

نادیده گرفتن چراغ‌های چِک

5 1 1024x683 - 15 اشتباه رایج در راندن و نگهداری خودرو
چراغ‌های چک را همیشه جدی بگیرید

در خودروها برای اعلام اینکه ممکن است نقص فنی پیش آمده باشد، چراغ‌های چِک متعددی بکار رفته است. این چراغ‌های چِک، تزئینی نیستند دلیل دارد که دقیقا جلوی چشم راننده تعبیه شده‌اند. متاسفانه خیلی‌ها توجهی به این چراغ‌های چِک و نشانگرها نمی‌کنند چراکه فکر می‌کنند وقتی خودرو کار می‌کند یا به اصطلاح، راه می‌رود، به این معنی است که نقص و ایرادی ندارد. در کنار چراغ‌های چِک و نشانگرها، باید حواستان به لرزش‌ها، تکان‌ها و صداهای غیرعادی در خودرو نیز باشد.

نگه داشتن پا روی پدال کلاچ

تصور کنید پشت چراغ قرمز، بی‌صبرانه منتظر سبز شدن چراغ هستید و در همین حین، کلاچ را هم تا آخر فشرده‌ و نگه داشته‌اید! خیلی از افرادی که خودرو مجهز به گیربکس دستی سوار می‌شوند، این عادت را دارند، عادتی که شاید در کوتاه‌مدت تاثیری نداشته باشد اما در بلندمدت و در صورت تکرار مداوم، آسیب جبران‌ناپذیر به کلاچ می‌رساند. رایج‌ترین آسیب هم تمام شدن زودتر از موعد صفحه کلاچ، خرابی دیسک، شکستن بست فنری و … است.

نگه داشتن مداوم اهرم تعویض دنده

دنده
اهرم تعویض دنده، استراحتگاهی برای دست شما نیست!

اهرم تعویض دنده یا به اصطلاح عامیانه‌تر، دسته دنده، به عنوان استراحتگاهی برای دست طراحی نشده اما خیلی‌ها، مخصوصا افرادی که عادت به رانندگی سریع و پرفشار دارند، مُدام اهرم تعویض دنده را با دست نگه می‌دارند. این عادت فشار غیرضروری به اجزای درونی گیربکس وارد می‌کند و نتیجه آن هم چیزی نیست جز خرابی زودتر از موعد اجزایی همچون بوشینگ‌ها و مکانیزم هماهنگ‌کننده دور. پس لطفا همیشه دو دستی فرمان را بچسبید چراکه هم از خطر تصادف می‌کاهید و هم احتمال آسیب رسیدن به اجزای گیربکس کمتر می‌شود.

عدم استفاده از ترمز پارک در هنگام توقف

ترمز دستی
استفاده از ترمز پارک در هنگام توقف‌های طولانی مدت می‌تواند از اعمال فشار بر روی گیربکس جلوگیری کند

ترمز پارک که در خودروهای قدیمی‌تر، با عنوان عامیانه‌تر ترمز دستی شناخته می‌شود، معمولا هم در خودروهای دستی و هم در خودروهای اتومات، جدی گرفته نمی‌شود. در خودروهای مجهز به گیربکس دستی، خیلی ها در هنگام پارک، به جای استفاده از ترمز پارک، خودرو را به اصطلاح در دنده می‌گذارند که موجب اعمال فشار مضاعف به گیربکس می‌شود. در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک هم معمولا به قرار دادن دنده در حالت پارک (P) بسنده می‌شود و باز هم خبری از استفاده از ترمز پارک نیست که این حالت هم در طولانی‌مدت موجب آسیب‌هایی در مکانیزم تعویض دنده می‌شود. پس سعی کنید در هنگام توقف و پارک خودرو حتما و همیشه از ترمز پارک استفاده کنید.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer